Angliškos akmens čerpės - Skalūnas Welsh Slate
Skalūnų plytelės – Stogų dangų skalūnas Welsh Slate pramoniniu būdu iš natūralaus akmens, iškasamo Šiaurės Velso Penryno ir Cwt-Y-Bugail karjeruose, yra gaminamos nuo 1780 metų. Skalūnas Welsh Slate išsiskiria tuo, jog šiame akmenyje nėra priemaišų, dėl kurių ant akmens gali atsirasti rūdžių ar dėmių. Tai kitas akmuo, kuris susiformavo daug anksčiau nei Europos skalūnų klodai, kurie yra vadinami "Variscan", ir kuriuose glūdi tiek Portugalijos ir Ispanijos, tiek Italijos ir Vokietijos skalūnų karjerai. Štai kodėl beveik visas Europos skalūnas yra tos pačios juodos spalvos. Skalūnas Welsh Slate gali būti ir bordo, ir raudonos, o taip pat ir žalios spalvos


Stogų dangų skalūnas Welsh Slate – tai skaldytas akmuo, kurio plytelės pasižymi didžiausiais išmatavimais – 1500х1000х10 mm. Skalūnų plytelės yra gaminamos keturių standartinių storių: „Capital“ (5,5 mm), „County“ (7 mm), „Celtic“ (9 mm), „Caledonia“ (1,2 cm). English Heritage duomenimis, garantinis skalūno, naudoto architektūros paminkluose, eksploatacijos laikas yra 150 ir daugiau metų. Skalūnas Welsh Slate – tai tik aukščiausia kokybė!

 

Penrhyn Heather BlueLegendinis Welsh Slate skalūnas, kurio istorija prasidėjo 1280 metais. Šis akmuo turi „Global Heritage Stone Resource” statusą. Šis skalūnas unikalus ne tik patvarumu ir ilgaamžiškumu, bet ir spalva, kurią dažnai prilygina Didžiosios Britanijos monarchijos spalvai – karališkajai violetinei. Būtent Bekingemo rūmų stogą dengia skalūnas „Welsh Slate Penrhyn“. Šis akmuo – tai Didžiosios Britanijos veidas, netgi yra gaminamos klasikinio angliškų dydžių skalūnų plytelės.
 
Skalūno kokybė BS EN 12326 : A1/S1/T1

Rūšys: tik pirmosios

Standartiniai plytelių išmatavimai: 1000 x 500, 800 x 500, 700 x 400, 600 x 400, 600 x 300, 500 x 300, 400 x 300, 400 x 250 mm (yra išmatavimų iki 1280 х 600 mm)

Plytelių storis: „Capital“ (5,5 mm), „County“ (7 mm), „Celtic“ (9 mm), „Caledonia“ (1,2 cm)

Kokybės sertifikatai: galima rasti gamintojo interneto svetainėje


Penrhyn Heather RedRetas ir išskirtinis akmuo. Šis skalunas yra iškasamas „Welsh Slate Penrhyn“ karjere, tačiau labai nedideliais kiekiais. Skirtingai nuo Penrhyn Heather Blue skalūno, šis akmuo yra sodrios raudonos spalvos. Jeigu namų stogui nuspręsite pasirinki būtent šį skalūną, žinokite, kad tai tikrai bus „karališkas“ pasirinkimas. Tikrai išskirtinis akmuo yra įperkamas nedaugelio!
 
Skalūno kokybė BS EN 12326 : A1/S1/T1

Rūšys: tik pirmosios

Standartiniai plytelių išmatavimai: 400 x 300, 400 x 250 mm

Plytelių storis: „Capital“ (5,5 mm), „County“ (7 mm)

Kokybės sertifikatai: pagal pareikalavimą


Cwt Y Bugail Dark Blue GreyTai klasikinis tamsiai mėlynas skalūnas, karjeras „Welsh Slate”, kurio akmens apdirbimas prasidėjo 1840 metais. Akmuo, kurį gerai žino Amerikoje ir Prancūzijoje, Olandijoje ir Vokietijoje, Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje. Šis skalūnas, kuris nedaug  patvarumu nusileidžia legendiniam "Penrhyn" akmeniui, bet kuriuo atveju yra geresnis, ir tuo galite įsitikinti, pamatę jį ant Europoje populiarių „klasikinių“ tamsios spalvos skalūnų dangų stogų. Unikali akmens "Cwt-Y-Bugail" faktūra ir spalva jau seniai patiko Europos aristokratams, o taip pat tokios skalūnų plytelės yra mėgstamos NVS šalių pirkėjų.
 
Skalūno kokybė BS EN 12326 : A1/S1/T1

Rūšys: tik pirmosios

Standartiniai plytelių išmatavimai: 600 x 300, 500 x 250, 400 x 250, 400 x 200 mm (yra išmatavimų iki 900 х 600 mm)

Plytelių storis: „Capital“ (5,5 mm), „County“ (7 mm), „Celtic“ (9 mm), „Caledonia“ (1,2 cm)

Kokybės sertifikatai: galima rasti gamintojo interneto svetainėje


Welsh Slate Unfading GreenPopuliariausias stogų dangų skalūnas Welsh Slate žalios spalvos, kuri eksploatacijos metu nekinta. Skalūno plytelės yra naudojamos tiek visiškai vieno žalio atspalvio stogų dangoms, tiek ir derinant su kitomis Welsh Slate akmens spalvomis kuriant dekoratyvinius ornamentus. Gaminamos Šiaurės Amerikos Vermonto Valstijos karjere. Oficiali Didžiosios Britanijos gamintojo kokybė ir garantija – 100 metų be jokių klimato zonų apribojimų. Europos dydžiai. Galimos kitos spalvos.
 
Skalūno kokybė ASTM : A1/S1/T1

Rūšys: tik pirmosios

Standartiniai plytelių išmatavimai: 600x300, 500х300, 500x250, 400x250 mm

Plytelių storis: „County“ (7 mm)

Kokybės sertifikatai: pagal pareikalavimąSkalūnas Welsh Slate - Global Heritage Stone Status

Skalūnas „Welsh Slate“, kurį žino kiekvienas dvarų architektas, bet ne kiekvienas Anglijos namo savininkas – tai pats tvirčiausias ir geriausias akmuo pasaulyje. Jis pergyvens bet kurį namą. Stogų dangų skalūno „Welsh Slate“ eksploatacijos laikas yra maždaug 150 - 200 metų, tačiau yra žinomi atvejai, kai akmuo stogą dengė daugiau kaip 400 metų – tai Šiaurės Velso katedra "St. Asaph Cathedral".
 
Natūralaus skalūno vertė, jo kokybė – tai ne tik tai, kiek ilgai skalūnų plytelės gali tarnauti dengdamos vieno ar kito namo stogą, vienomis ar kitomis klimato sąlygomis – jis vertingas tuo, kiek ilgai gali išsaugoti savo natūralų grožį, spalvas, faktūrą. Skalūnų stogas yra svarbus kalbant apie jį, kaip apie dizaino ir architektūros elementą, kuris gali visiškai pakeisti viską! Kam gali šauti į galvą namą iš skalūnų akmens stogo pavadinti „ elitine vila“, jeigu jo stogas atrodo išblukęs, su baltais dryžiais ar padengtas rūdimis. Štai kodėl „nusimanantys žmonės“ renkasi laiko patikrintą akmenį, ypač – skalūną „Welsh Slate“


Galerija >>
„Angliška“ skalūnų stogo danga 

 

     
Stogų dangų skalūnas „Welsh Slate“  
 
 
Stogų dangų skalūno svoris ir dydis
 
 
Min. stogų kampų ir skalūno sąnaudų lentelė
 
 
Minimalus rekomenduojamas skalūno perdengimas
 
 


      

 

     
 Skalūnų stogo kraigas (Ridge)
 
Skalūnų stogų dangos kraštas (Hips)
 
Skalūnų stogų dangos stoglatakių įrengimas (Valleys)
 
Skalūnų stogų dangos karnizas (Eaves ir Verges)
 
Skalūnų stogų dangos atramos (Abutments)
 

Galerija >>

Skalūnas Welsh Slate – 100% angliškos statybų tradicijos

Galerija >>


© 2024 Skaluneris Visos teisės saugomos

Sukūrė: Dizaino arkliukas

SKALUNERIS, Elevatoriaus g. 28, Kėdainiai.
+370 698 89 801, info@skaluneris.com